Yakın zamanda kredi notu düşürülen Tesla, şimdi de 123 bin Model S otomobilini geri çağırarak Bu kadar fazla Tesla Model S elektrikli otomobilin geri çağrılması aynızaman şirket için de bir ilk olmasıyla dikkat çekiyor.

Tesla Model S elektrikli otomobiller neden geri çağırıldı?

Tesla, yüz binin üzerindeki otomobilini hidrolik direksiyonlarda keşfettiği bir sorun sebebiyle tamire çağırmış durumda. Hidrolik direksiyoncıvatalarında aşırı korozyon gözlemlendiği ve bundan etkilenen müşterilere bilgilendirmeyapıldığı ifade ediliyor.

Etkilenen Model S’ler ise Nisan 2016 öncesinde üretilenler. Özellikle soğukiklimlerde kullanılan kalsiyumlu veya magnezyumlu yol tuzunun bu otomobilleri etkileyebileceği belirtiliyor. Şirket, bugüne kadar bu sorundan kaynaklı bir kaza veyayaralanma olmadığına ise vurgu yapıyor.

Tesla Model SCivataların arızalanması durumunda hala otomobilin yönlendirilebileceğiancak güç desteğinin kaybı veya azaltılması sebebiyle daha fazla kuvvet uygulanması gerekeceği açıklanıyor. Ayrıca, bundan dolayı düşük hızlarda otomobilin sürülmesinin veya paralel park edilmesinin de güçleştiği paylaşılıyor. Dahaküçük direksiyon hareketleri gerektiren yüksek hızlarda ise sorunun etkiliolmadığı söyleniyor. Tamirin ise 1 saat içerisinde tamamlandığını belirtelim.

Benzer Konu  Porsche'de Emisyon Yazılım Maduru Oldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.