Amazon Alexa sonrasında yeni bir yapay yardımcıya imza atmaya hazırlanıyor. Amazon ev robotu geliştirmesi konusunda kolları sıvadı. Sesli komutlar sayesinde hayatımızıkolaylaştıran asistan teknolojileri sonrasında kendisini geliştirme yolunda ilerleyen Amazon, şimdilerde ev işlerine yardımcı olması planlanan bir robot üzerindeçalışıyor!

amazon ev robotu

Amazon ev robotu bir nebze evde ki asistan ihtiyacınızı karşılayacak!

Sesli komut teknolojileri sizlerinde bildiği üzere bir hayli gelişim gösterdi. Bu gelişmelerin ardından geliştirilmesi beklenen mekanik yardımcı robotlarınhaberleri de yavaşça geliyor. Henüz ayrıntıların belli olmadığı bu konu hakkındaki tahminlergenel olarak ev işleri yönünde. Mekanik olarak hizmet vermese bile ev işlerinin programlanmasında ve ev ortamında bir asistan bulundurulmasında bu robotların etkisi büyük olacak!

Amazon ev robotu ile neyi amaçlıyor?

Amazon ev robotu hakkında ciddi varsayımlar bulunuyor. Mekanik işlerden uzak sadece sözlü destekle kişilere ulaşması tahmin edilen bu teknolojiyine akıllı telefon teknolojileri ile birlikte çalışacak. Yani teknolojik aletler bir yaşam alanı haline geliyor diyebiliriz.

Bulaşık yıkamasa dahi çocuğunuzun ev ödevlerine bilgikaynağı olarak yardımcı olabilecek bu robot geliştirilmeye açık bir teknoloji. 2019 yılı itibariyle bu tarz teknolojilerin kullanıcı deneyimine sunulması tahmin edilirken Amazon’un bu teknolojiyi nezaman paylaşacağı bilinmiyor.

Vesta kod adıyla yürütülmekte olan proje AmazonDonanım Ar-ge merkezi olan Lab126 tarafından geliştiriliyor.

Benzer Konu  Dünyanın en zengin insanı değişti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.