Apple, önemli bir Google çalışanını kendisine transfer ederek şirkete ciddi bir çalım atmış durumda. Peki, Google arama ve yapay zeka şefi John Giannandrea Apple içinne yapacak?

Apple, Google arama ve yapay zeka şefini transfer etti!

Apple CEO’su Tim Cook, şirket içi bir yazışmada “John, bilgisayarları daha akıllıve kişisel hale getirdiğimiz için gizliliğe olan bağlılığımızı ve düşünceli yaklaşımımızı paylaşıyor.” İfadesini kullanarak çalışanlarına John Giannandrea’nıngelişini duyurmuş oldu.

2010 yılından beri Google bünyesinde çalışan Giannandrea, şirketinMetaweb alımı sonrası ekibe dahil olmuştu. Bu tarihten itibaren kendisi GmailGoogle Arama ve Google Asistan gibi büyük ürünlere yapay zeka entegre etmesorumluluğu üstlenmişti.

Apple

Bu önemli transfer sayesinde yapay zeka konusunda rakiplerinin gerisindekalan şirket, önemli bir atılım gerçekleştirme olanağı elde etti diyebiliriz. Deneyimli ismi şirkete büyük katkı sağlayacağı tartışılmaz bir gerçek. 2011 yılında sunulan dijital asistan Siri ile şirket bir ilki gerçekleştirmiş olsa da Amazon ve Google karşısında geridekalıyor. Birçok uzman ve endüstri gözlemcisinin de şirketin rekabet etmek için yeterince çabalamadığını düşündüğü ifade ediliyor.

John Giannandrea, Apple’da makine öğrenimi ve yapay zeka stratejisi ekibininbaşında yer alacak. Kendisinin doğrudan Tim Cook’a rapor veren 16 yetkiliden biri olacağını da not olarakdüşelim.

Benzer Konu  WhatsApp görüntülü grup sohbeti özelliği!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.