Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Esra Çelik, büyük göğüsün bel ve boyun fıtığına sebepolduğunu söyledi…

Göğüslerin normalden büyük olmasının hem kozmetik hem de sağlık açısından önemli sorunlara yol açtığını kaydeden! Op. Dr. Esra Çelik, “Ağırlık yapan memelerden dolayı; sırt ağrıları, omuzlarda sütyen askı izleri, meme altlarında pişikler görülür! Sportif faaliyetlerden uzak durma isteği, kıyafet seçimindegüçlük ve utanma duygusu, hastanın durumunu iyice zorlaştırır. Büyük meme problemi olan kadınlardabel ağrısı, kamburluk ve çeşitli belde rahatsızlık veren hastalıklara sebebiyet verebilir” dedi.
Meme küçültme ameliyatı ile bu sorunun giderilebileceğini anlatan Op. Dr. Esra Çelik, “Ameliyattan önce meme USG ve mamografisinin çekilmesihastanın sonraki takipleri için önemlidir. Teknik olarak bir çok teknik tanımlanmış olmaklaberaber benim tercih ettiğim tekniklerin birinde sadece meme başı çevresinde, diğerindehem meme başı çevresi (circumareolar) hem de meme başından meme altına dik olarak uzanan (vertikal) bir iz kalır. Hangi tekniğin kullanılacağınahastanın memesininşekli ve büyüklüğüne göre karar verilir. Eskiden çok sık uygulanan ters T insizyonu ile yapılan teknikte kalan izler çok fazla olduğundan, artık büyük oranda terk edilmiştir. Meme başınormal boyutlarına ve yerine getirilir, meme dokusu ve deri fazlalıkları çıkarılarak meme şekillendirilir. Her iki memeye içeride biriken kanı dışarı almak içinbirer dren (ince silikon borucuklar) yerleştirilir. Bandaj yapılır. Hasta pansumanlarla takip edilir. Drenaj azalınca drenler alınır. Alınmasıgereken dikiş varsa 7-15. günlerde alınır. Bandajaçıldıktan sonra hasta özel bir sütyen kullanır. Ameliyattan sonra çeşitli ilaç krem ve laser teknolojilerinin kullanımı ile izleringörünürlüğünü çok azaltmak mümkün olabilmektedir. Bu, estetik bir ameliyattan çok, fonksiyonelbir ameliyattır. Çok büyük memelerde ufak rötuşlar gerekebilir. Hastaların çok büyük bir kısmının, ameliyattan sonra çok mutlu olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü öncelikle hayat kaliteleri artar” ifadelerini kaydetti.
Benzer Konu  Prostat Büyümesinden Diyabete Bir Çok Hastalığın Doğal Tedavisi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.