Geçtiğimiz ay yapılan Facebook saldırısı dolayısıyla, Facebook bazı yeni duyurular yaptı. Facebook tarafından yeni yayınlanan bir araç ile saldırıdan etkilenip etkilenmediğinizikontrol edebilirsiniz.

Facebook saldırısı hesabınızı etkiledi mi?

25 Eylül tarihinde fark edilen ve Facebook tarafından yapılmış olan duyuruda, toplamda 90 milyon hesabın etkilenmiş olabileceği saldırı ile ilgili detaylar paylaşılmıştı. Duyuruda Facebook’un token sistemlerinin hackerlar tarafından exploitlendiğini ve bununsistemdeki 3 açıktan dolayı olduğu da belirtilmişti.

Bugün, Facebook tarafından yayınlanmış yeni bir araçla, saldırıdan etkilenip etkilenmediğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Bu sayfadan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Sayfayı biraz aşağı kaydırdığınızda, hesabınızın durumunun yazılı olduğu pencereyibulabilirsiniz.

facebook hack

Şahsi hesaplarımızda denediğimiz araç tarafından etkilenmemiş olduğumuz belirtiliyor. Ancak, açıklamada yazan “saldırıdan etkilenmiş olan yeni hesaplar bulursak bildireceğiz” cümlesinden görebileceğiniz üzere ise kesin olarak etkilenmemişiz diyemiyoruz. Kesin olarak etkilenmiş olan 30 milyon civarı hesabın olduğu bilinse de hala potansiyel olarak etkilenmiş olabilecek olan, 60 milyon hesabın daha bulunduğunubelirtelim.

Etkilenen hesapların isimleri, iletişim bilgileri ve diğer önemli bilgiler hackerların eline geçmiş durumda. Ayrıca durum fark edilmeden önce, etkilenen tümhesaplar, hackerlar tarafından tamamen erişilebilirdurumdaydı

Benzer Konu  Artık Facebook'da Kapak Fotografını 360 Derece Fotoğraf Ayarlayabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.