Kullanıcı profillerindeki hakkında bölümünü yenileyen Instagram, önemli bir değişikliğe daha imza atıyor. Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu, birnevi 2016 yılında kullandığı algoritmaya dönme kararı almış durumda.

Instagram akışı yeni gönderilere odaklanacak!

Kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate aldıklarını belirten sosyal medya platformu, akışta tekrar yeni gönderilerin üstte olmasını sağlayacaklarını duyurdu. Bu değişiklikle beraber akışın daha taze olması ve ilgilendiğiniz anları kaçırmamanızın sağlanacağı ifade ediliyor. Şirketin tamamen eski kronolojik akışa dönmediğinin altını çizelim. Öte yandan, 2 yıldır kullanıcıların oldukça şikayet ettiğiyeni algoritma ile kıyaslandığında az da olsa geri adım atıldığı görülüyor. Artık neyigörmek isteyebileceğinizi Instagram belirlemeyecek.

Akışın bir anda yenilenmesi sebebiyle çoğu zaman bir arkadaşınızagöstermek istediklerinizi de kaçırabiliyordunuz. Test aşamasına başlanılan Yeni Gönderiler tuşu ile akışın ne zaman yenileceğini siz belirleyeceksiniz. Böylece içeriklerde gezinmek çok dahakeyifli hale gelecek.

Kısacası, kullanıcılara akışlarını daha fazla kontrol etmelerini ve gönderilerizamanında görmelerini sağlamada kolaylık sağlanıyor. Önümüzdeki aylarda akış için daha fazla geliştirme yapılacağının da müjdesiveriliyor.

Benzer Konu  Sosyal medyada bilgileriniz güvende mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.