Birçok sosyal ağda şu anda var olan “sessize alma  – mute” yani bir kişiyi takipten çıkarmadan paylaşımlarını görmeme özelliği Instagram‘a da geldi. Artık takipten çıkarmak istemediğiniz ama içeriklerini de görmek istemediğiniz birininpaylaşımlarını, hikayelerini veya ikisini birden sessize alabiliyorsunuz. Böylece sürekli olarak karşınızaçıkmamış oluyor ve ana akışınız daha özel bir alanadönüşmüş oluyor.

Herhangi birpaylaşımda veya profilde üç nokta ikonuna tıklayarak paylaşımları, hikayeleri veya ikisini birden sessize alabiliyorsunuz. Ayrıcahikayelerde sessize almak isterseniz hikayeler alanında yuvarlak alana basılı tutup işlemi yapabiliyorsunuz. Bunu yaptığınız zaman sessize aldığınız kişilerin profiline girip paylaşımlarını görmeyedevam edebiliyorsunuz, etiketlenmeniz veya bir yorumda sizden söz edilmesi durumunda da bildirim ayarlarınız doğrultusundabildirim almaya devam edebilirsiniz.

Birçok kişinin bu özelliği kullanmasındaki nedenlerin başında sessize aldıkları kişilerin üzülmesini istememeleri (evet, akrabalardan ve o ilginç arkadaşlardan söz ediyorum). Birdiğer önemli neden ise eğer birini bloklarsanız bu kişi bundan haberdar olabildiği için size farklı şekillerde dönüşü olabiliyor. Fakat sessize alırsanız her şey çok daha kolay olabiliyor. Açıksöylemek gerekirse uzun zamandır beklediğim bir özellikti.

Instagram ana akışının nasıl çalıştığına dair daha güncelleme yayınlamıştı geçtiğimiz aylarda ve bu özellik ile beraber akışınızı daha da kişiselleştirebilme imkanı sunuyor. Blogyazısında da söyledikleri gibi ana amaç Instagram akışını insanların paylaşım yapabildiği ve birbiriyle etkileşime geçebildiği en iyi yer halinegetirmek.

Benzer Konu  Facebook giriş, Facebook kayıt ve oturum açma! 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.