Hatırlanacağı üzere Apple kısa süre önce iOS 11.3 sürümünü yayınlamıştı. Yayınlanan bu güncelleme ile birlikte işletim sistemi bazlı bazı hatalar düzeltilmiş, en önemlisi de eski iPhone modellerinin işlemci gücü kısıtlaması, kullanıcı inisiyatifinebırakılmıştı.

Fakat 11.3 güncellemesi ile birlikte bazı sorunlar da ortayaçıktı. Bunlardan önemlisi iPhone 8 ekran hatası ile bazı donma problemleriydi. Nitekim Apple bu hataları da yeni yayınladığı iOS 11.3.1 ile giderdiğini açıkladı.

Peki iOS 11.3 ile gelen iPhone 8 ekran hatası ne gibi dezavantajlarasahipti. Öncelikle bunu bir hatırlayalım.
Bilindiği üzere pek çok firma gibi Apple da kırılan ekranlaragaranti vermiyor. Bu kırılan ekranı Apple servisinde değiştirmek ise size ufak bir servetemal olabiliyor. Hal böyle oluncagenel olarak kullanıcılar da 3. parti üreticiler tarafından geliştirilen ucuz ekranlarıtercih ediyorlar.

Güncelleme ile ortaya çıkan iPhone 8 ekran hatası, 3. parti tarafından üretilen ekranların kullanım dışı kalmasına neden olmuştu. Bu ekranlarda dokunmatik bölüm tamamendevre dışı kalmıştı.
Kullanıcılardan gelen yoğun tepkiler antalya escort bayanüzere Apple hemen yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte iOS sürümü 11.3.1’e yükseltildi. Ayrıca iPhone 8’de ortaya çıkan ekran sorunu da tamamengiderilmiş oldu. Güncelleme sonrası şimdilik iPhone 8 sahiplerinden kayda değer bir şikayet gelmiş değil. Fakat yine de emin olmak için birsüre daha beklemek gerekiyor.

Benzer Konu  Replika Uygulaması nedir? Replika Davetiyesi nasıl alınır!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.