Askeri platformlar ve komuta merkezleri arasındaki iletişimi güvenli bir şekilde sağlayacak olan milli yazılım Link-M ilk mesajını kamuoyu ile paylaştı.

Milli yazılım Link-M ilk mesajını paylaştı!

20 yılı aşkın süredir savunma sanayisine özgün çözümler üreten MilSOFT geliştirmiş olduğu milli yazılım Link-M ile birlikte, yeniden adındansöz ettirdi.

Daha önceden NATO için Link-11, Link-16 ve Link-22 adlı yazılımları geliştiren MilSOFT 2009‘dan bu zaman kadar, bu taktik veri linklerini gemi, deniz altı gibiplatformlara entegre ediyor.

Milli yazılım Link-M

NATO tarafından da kullanılan bu taktik linkleri ile birlikte oldukça büyük birbaşarıya imza atan MilSOFT şimdi ise milli yazılım Link-M ile karşımıza çıkıyor.

Yine aynı şekilde NATO standartlarına uygun olan Link-11, Link-16 ve Link-22‘de öğrenilen bilgi birikimlerinden yararlanan MilSOFT, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ilebirlikte, yerli yazılım Link-M‘yi geliştirmeyi başardı.

Milli yazılım Link-M : ” Merhaba tarihi an!”

Bugünkü gelişmeye göreyse MilSOFT tarafından geliştirilen Link-M tarafınca ilkmesajda kamuoyuna paylaşıldı. Söz konusu yazılımın ilk mesajı ise ‘‘Merhaba tarihi an!” oldu.

Milli yazılım Link-M

Paylaşılan resmi verilere göre, MilSOFT’un aynı zamanda geliştirmiş olduğu taktik veri linkleri sayesinde dünyadaki sayılı şirketlerin arasında olduğunu da özelliklebelirtelim.

Bu sistem ile birlikte MilSOFT, örneğin bir geminin uçağın radarıyla gördüğü temasındiğer tüm dost birlikte tarafından da gerçek zamanlı takip edilmesine de imkantanıyor.

Benzer Konu  Yeni iPhone 8 ve iPhone X’in Türkiye fiyatı belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.