Hayatımızın her alanında gittikçe yaygınlaşan drone’lar, ülkemizde de oldukçayaygınlaşmış durumda. Şimdi de drone’lar 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki güvenliği sağlamak amacıyla da kullanılacak. Seçim güvenliği drone’lar sayesinde dahada artacak.

Seçim güvenliği için hem seyyar kameralar, hem de drone’lar kullanılacak

Seçim gününde güvenliğin yeteri kadarsağlanması amacıyla yeni teknolojiler kullanılacak. Bu teknolojilerden biri seyyar kameralar iken diğeri drone’lar olacak.

Seyyar kameralar, yüz tanıma teknolojisi sayesinde şüpheli insanlar her angözetim altında tutacak. Drone’lar ile de havadan görüntüler alınarak oy verme, sayım ve torbaların taşınması detaylı bir şekilde izlenebilecek.Bunun yanı sıra drone’lar ile yapılacakcanlı takipler sayesinde ekipler, bölgedeki şüphelileri daha rahat tespit edebilecek.

Önceden belirlenen bölgelerde polis ve jandarma güçleri, teknolojiyi kullanarak gerekli güvenlik önlemlerini alacak. Ortaya herhangi bir sorunun çıkmasıhalde ekipler, takviye ekipler ile desteklenecek. Seçim günübüyük şehirlere çevre illerden ekip takviyesiyapılacak.

Benzer Konu  PKK Sivil Askeri Araca Saldırı: Şehit ve Yaralılar Var

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.