Facebook’u silin kampanyasına destek verdiğini açıklayan Elon Musk, ardından milyonlarca takipçisi bulunan Solar City, SpaceX ve Tesla Facebook hesaplarınıkapattı!

Musk SpaceX ve Tesla Facebook hesaplarını kapattırdı!

Geçtiğimiz günlerde Londra merkezli bir veri analiz firması, 50 milyon Facebookkullanıcısının izni olmadan habersiz bir şekilde veri topladığının ortayaçıkarmıştı. Bunun üzerine sosyal medyada Facebook’u silin kampanyaları başlatıldı.

Büyük tepki toplayan bu duruma WhatsApp’ın kurucusu da geçtiğimiz günlerdedahil oldu. #deletefacebook hashtag’ı ile başlayan kampanyaya Elon Musk’ın da Twitter üzerinde destek verdiğini açıklaması üzerine takipçileri Facebook hesaplarınıkapatması için yoğun baskı uyguladı. Bunun üzerine Elon Musk yaklaşık olarak 2.6 milyon takipçisi bulunan SpaceX ve Tesla Facebookhesaplarını kapattı.

ABD ve İngiltere siyasi seçimlerini etkilemek için kullanıldığı ortaya çıkan bu verilerin kullanılmasına yönelik bir açıklama yapan Facebook CEO’su “Açıkçası bu bir hataydı. Bu tür hataların ileride gerçekleşmemesinden emin olmamız lazım. Bununolduğu için gerçekten çok üzgünüm. İnsanların verilerini korumak için sorumluluğumuz var” demişti.

Benzer Konu  Facebook, WhatsApp reklamları için harekete geçti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.