UBER, globalde olduğu gibi Türkiye’de de kaliteli hizmetiyle 4 yıl önce pazara girmişti. Mobil uygulama üzerinden taksi ve şoförlü lüks araç çağırma servisi sunan UBER, Türk halkı tarafından da büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Fakat taksiciler UBER’in piyasada olmasına büyük tepki göstermişti. Bu tepkilere karşın UBER vergi hamlesi ile karşımızaçıktı.

UBER vergi hamlesi ile şaşırttı!

UBER Türkiye pazarına girdiğinden beri taksiciler ile UBER şoförleri arasındaki kriz bitmek bilmiyor. Her geçen gün aradaki kriz büyüyor ve maalesef olmaması gerekenşoförler arası şiddet haberleri ile karşılaşıyoruz.

UBER ülkemizde yasaklanma haberleri ile gündeme gelmişti hatırlarsanız fakat bu tepkileri azaltmak adına büyük bir adımla karşımıza çıktı.

UBER vergi SDN-3

Türkiye’de vergisini ödemiyor diye sert eleştiri oklarına maruz kalan UBER, vergi hamlesi ile Maslak Vergi Dairesi’ne Türkiye’de kazandığı %20’lik komisyonun vergisini ödemeye başladı.

Bu durum taksiciler ve UBER arasındaki gerginliği bir nebzede olsa azaltacak mı, net olarak bilemiyoruz. Fakat şirketin bu stratejik hamlesi, sert eleştirilerin cevabıolacak gibi gözükmekte.

Habertürk’ün haberine göre; adresini Hollanda Amsterdam olarak gösteren UBERMaslak Vergi Dairesi’ne Türkiye’den kazandığı yüzde 20’lik komisyonun bedelini ödemeyebaşladı.

İşte UBER’in vergi dekontu…

UBER vergi SDN-2

Benzer Konu  uTorrent Web çıktı! uTorrent indir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.