WhatsApp‘ta geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan WhatsApp Gold virüsü yeniden gündeme geldi. WhatsApp Gold virüsünden nasılkorunulur? İşte, detaylar!

WhatsApp Gold virüsü geri döndü! Aman dikkat!

Hatırlarsanız, bir dönem gündeme sık sık gelen Gold virüsü ile birliktebirçok kullanıcının özel bilgisi çalınmıştı.

Paylaşılan detaylara göre, WhatsApp üzerinden gönderilenmesaj ile birlikte, WhatsApp Gold adlı uygulamaya geçerek daha avantajlı bir şekilde uygulamayıkullanabileceklerini belirten korsanlar, oluşturdukları sahte link ile birlikte, birçokkullanıcının kredi kartı gibi önemli kişisel bilgilerini çaldıkları ortayaçıktı.

WhatsApp yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, WhatsApp ve benzeri uygulamalardan gelen mesajların doğruyuyansıtmadığı ve sözkonusu bu mesajlardaki linklere tıklanmaması konusunda bizleri uyardı.

WhatsApp Gold virüsü

Eğer bu linke tıklayıp, sahte olan Gold uygulamasını yükleyen Android kullanıcılarının telefonlarına doğal olarak virüs bulaşıyor ve tüm bilgilerisızdırılabiliyor.

Siz siz olun WhatsApp’tan bu tip gelen mesajlarıTuzla Cilingirarkadaşlarınız ile paylaşmayın ve bağlantısı belli olmayan linklere tıklamayın.

Unutmadan, WhatsApp‘ın resmi olarak bir tane uygulamasınınyer aldığını,WhatsApp+, WhatsApp Profilime Kim Bakmış? ve WhatsApp için çevrimdışı okuma gibi uygulamaların sahte olduğunubelirtelim.

Benzer Konu  En iyi Kameraya Sahip Telefon Modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.