WhatsApp uygulamasında çevrimiçi olduğunuzu gizleme olanağınasahipsiniz. Öte yandan, ufak hilelerle bunun da aşılabildiği ortaya çıkmıştı. Şimdi isebir WhatsApp casus uygulaması ile karşı karşıyayız. Adı Chatwatch!

Chatwatch, WhatsApp kullanımınızı takip ediyor!

iOS için Chatwatch uygulaması, WhatsApp’ın çevrimiçi ve çevrdimdışı durum özelliğinden faydalanarak örneğin arkadaşınızın nezaman uyandığı, ne kadaruyuduğu gibi verileritopluyor. Hatta uygulama yapay zeka kullanarak, bu topladığı verilerle yine seçtiğiniz iki arkadaşınızın gün boyunca birbiriyle sohbet edip etmediği hakkında tahmini veri bile ortaya çıkartabiliyor. Patronununuz bile işte ne kadar WhatsApp kullandığınızıbu uygulama ile takip edebilir. Hatta bunu Son Görülme ayarınız gizli olsa bilegerçekleştirebiliyor.

Chatwatch

Kısacası uygulama; WhatsApp hiç açmadım, uyuyordum, o anda telefonum kapalıydı gibi bahanelere karşı oldukça tehlikeli. Uygulama ilk sonuçları ortaya koymak için 24 saatlik süreye ihtiyaç duyuyor. Neyse ki uygulama iki numarayı bir hafta boyunca gözlemek için en az 2 dolar ödeme istiyor. Tabii ki kıskanç bir sevgili bu konuyakafayı taktıysa bu ücreti anında gözden çıkartabilir.

Bakalım bu tür uygulamalara karşı mesajlaşma platformu herhangi birönlem alacak mı?

Benzer Konu  WhatsApp için 3 yeni özellik!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.