Windows 10’u bilgisayarınıza yüklemeyi mi istiyorsunuz?

Kullanmaya başlamak için önce Windows 10 yükleme lisansına sahip olmanız gerekir. Daha sonra medya oluşturma aracını indirip çalıştırabilirsiniz. Aracı kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yönergelere bakın.

Windows 10 İndir Full Tıkla!!

Bu yönergeleri ne zaman kullanmalısınız?

 • Windows 10 yükleme lisansınız var  ve bu bilgisayarı Windows 7’den Windows 8.1’e yükseltiyorsunuz.
 • Windows 10’u, daha önceden başarıyla etkinleştirmiş olduğunuz Windows 10 yüklü bir bilgisayara yeniden yüklemeniz gerektiğinde.

Windows 10’u, Windows XP veya Windows Vista çalıştıran bir bilgisayara yüklüyorsanız ya da Windows 10’u farklı bir bilgisayara yüklemek için yükleme medyası oluşturmaya ihtiyacınız olursa, aşağıdaki Yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluşturmak için aracı kullanma bölümüne bakın.

Not: Windows 10’u yüklemeden önce, bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için sistem gereksinimleri konusunu inceleyin. Güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu hakkındaki tüm ek bilgiler için bilgisayarınızın üreticisinin web sitesini de ziyaret etmenizi öneririz.

 1. Aracı indir düğmesini seçin ve Çalıştır düğmesini seçin. Bu aracı çalıştırmak için bir yönetici olmanız gerekir.
 2. Lisans koşulları sayfasında, lisans koşullarını kabul ediyorsanız Kabul Et düğmesini seçin.
 3. Ne yapmayı istiyorsunuz? sayfasında, Bu bilgisayarı şimdi yükselt düğmesini seçin ve ardından, İleri düğmesini seçin.
 4. Araç, Windows 10’u indirmeye ve ardından, yüklemeye başlar. Bu tablo, hangi Windows 10 sürümünün bilgisayarınıza yükleneceğini gösterir. Windows 10 Enterprise, medya oluşturma aracında kullanılamamaktadır. Daha fazla bilgi için Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi bölümüne bakın.
  Geçerli Windows sürümünüz Windows 10 sürümü
  Not: Bilgisayarınızda Windows’un N sürümü yüklüyse, yükleme medyası oluşturmak için Windows 10’un N eşdeğerini seçin.
  Windows 7 Starter
  Windows 7 Home Basic
  Windows 7 Home Premium
  Windows 8/8.1
  Windows 8.1 with Bing
  Windows 10 Home
  Windows 10 Home
  Windows 7 Professional
  Windows 7 Ultimate
  Windows 8 Pro
  Windows 8.1 Pro
  Windows 8/8.1 Professional with Media Center
  Windows 10 Pro
  Windows 10 Pro
  Windows 8/8.1 Single Language
  Windows 8 Single Language with Bing
  Windows 10 Home Single Language
  Windows 8/8.1 Chinese Language Edition
  Windows 8 Chinese Language Edition with Bing
  Windows 10 Home China
  Windows 10 Home Windows 10 Home
  Windows 10 Pro Windows 10 Pro
 5. Araç, bilgisayarınıza Windows 10’u kurma konusunda sizi adım adım yönlendirir. Kurulum sırasında, sizden ürün anahtarı girmeniz istenebilir.
  • Windows 10 yükleme lisansınız yoksa ve işletim sisteminizi daha önce Windows 10’a yükseltmediyseniz, Windows 10’un bir kopyasını satın almak için bkz. https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/get-windows-10.
  • Bu bilgisayarda daha önce Windows 10’a yükseltme yaptıysanız ve Windows 10’u yeniden yüklüyorsanız, ürün anahtarı girmeniz gerekmez. Windows 10 kopyanız, daha sonra dijital lisansınız kullanılarak otomatik olarak etkinleştirilecektir.
 6. Windows 10 yüklemeye hazır olduğunda, işaretlemiş olduğunuz seçeneğin özetini ve yükseltme boyunca korunacak olan öğeleri görürsünüz. Yükseltme sırasında, Korunacaklar öğesi için Kişisel dosyaları ve uygulamaları koru veya Yalnızca kişisel dosyaları koru ya da Hiçbiri seçeneğini ayarlayın.
 7. Çalıştırıyor olabileceğiniz tüm açık uygulamaları kaydedin ve kapatın. Hazır olduğunuzda, Yükle düğmesini seçin.
 8. Windows 10’un yüklenmesi biraz zaman alabilir ve bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlayabilir. Bilgisayarınızı kapatmadığınızdan emin olun.
Benzer Konu  DNS ayarları nasıl değiştirilir? En güncel DNS sunucuları 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.