Yerli otomobil için şirket kuruluyor. Dünyaca ünlü danışmanlıkfirmasıyla anlaşmalar imzalandı ve İstanbul’da gizli bir ofis kuruldu.

Geçtiğimiz aylarda yerli otomobili üretecek ”Babayiğitler” açıklanmış vesüreç resmi olarak başlamıştı.

Otomobili üretecek şirketin 2018’in ilk günlerinde kurulacağı açıklanmıştı. Şubatayının ilk günlerinde de önemli detaylar ortaya çıktı.

Yerli otomobil şirketi Nisan ayı gelmeden kurulacak

Yerli otomobili üretecek 5 şirket arasında olan BMC’nin YönetimKurulu Başkanı Ethem Sancak, geçtiğimiz günlerde takıldığı Müstakil Sanayici ve İşadamlarıDerneği (MÜSİAD) Genel Merkezi’nin düzenlediği 8. Türkiye İstişare toplantısında konuştu.

‘Otomotivde Vizyonumuz Made In Turkey’

Toplantıda yerli otomobil hakkında pek çok detay veren Ethem Sancak, yerli otomobili üretecek olan şirketin mart ayı bitmedenkurulacağını açıkladı.

Kurulacak olan şirket, yerli otomobilin tasarlanmasıüretilmesi ve satışı dahiltüm aşamalarını yönetecek.

İstanbul’da gizli ofis

Yerli otomobil için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Vestel, Turkcell, BMC, Karsan ve Anadolu Grubu tarafındangörevlendirilen isimler, özel bir ofiste çalışmalarına başladı.

İstanbul’da bulunan ofisin yeri ve detayları hakkında hiçbirbilgi verilmiyor.

İstanbul’daki ofis hakkında bilinen tek şey ise her şirket ve kurumunbir temsilcisinin sıkı bir çalışma içerisinde olduğu.

Dünyaca ünlü danışmanlık firması

yerli otomobil danışmanlık firması

Dünyaca ünlü markalar için araç ve motor tasarımı yapan Türkiye, sadece üretimkonusunda değil, araç tasarımı konusundada ilerleme kaydetmiş durumda. 

Dünya standartlarında bir araç üretme hedefi olan yeni şirket, bu hedefinedaha da yaklaşmak için dünyaca ünlü bir danışmanlık firmasıyla anlaştı. 

Boston Consulting adındaki danışmanlık firması ile imzalar atıldıve çalışmalar başladı.

Benzer Konu  BMW 3 serisi yenilendi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.